שיש

שיש

יש מקומות "שהשתיקה יפה להם". מקומות שהפרטיות וההוד חשובים בהם. כאשר חושבים על חדר הרחצה בבית, מיד מבינים את חשיבותו. זה בין המקומות היחידים בבית הכי אינטימיים. בו, מי שנכנס אליו משיל את בגדיו, ונותר עירום כביום היוולדו. תחושה זאת של חשיפה איננה פשוטה, ורצוי לתמוך בה על ידי הוספת שיש מתאים, ליצירת תחושה יותר הרמונית ומחבקת. לכן, יש לחשוב מחוץ לקופסה לכל מה שקשור לאמבטיה עצמה או למקלחון, לכיור, לסטייל של הדקורציה, וכמובן לסוג השיש, שמעבר ליתרונות הבולטים מאליהם, כגון אסתטיקה, הוא עמיד, רוב סוגיו, בפני חדירה של מים.

מה כדאי שתדעו על שיש למקלחת?

כאמור לעיל, המקלחת מהווה את החלל הכי חשוב ואינטימי בבית. בשל כך, כאשר אתם מחפשים בשבילה חיפוי הולם, ייצוגי ואסתטי, כדאי שתתוודעו לתכונות הפנומנליות של השיש. עם יד על הלב, מרבית סוגי השיש עמידים בפני רטיבות. עובדה זאת כשלעצמה חשובה מאוד במקלחת, שידועה כחלל שבו זורמים מים רבים. ואנו מסייגים את אמירתנו – "מרבית סוגי השיש", ומוסיפים בריש גלי, כי יש סוגי שיש שלא ממש עמידים בפני רטיבות, כמו למשל – חברוני או אבן גיר. המשמעות של השיש שאינו עמיד בפני לחות, באה לידי ביטוי בכך שאם אותו השיש יבוא במגע עם מים בטווח הארוך הוא ייסדק, או לחלופין יופיעו עליו כתמי רטיבות, שיחטאו ליופיו הראשוני ולמה שהוא מייצג. כדי להתאים נכונה את השיש לחלל של האמבטיה, יש להתכתב בהצלחה עם הסגנון הדקורטיבי של המקום. במידה ואתם מעוניינים שהמקום ישדר אקסקלוסיביות, ויחד עם זאת לא תהיה כל משמעות לכניסת רטיבות, בחרו בשיש איכותי שעמיד כנגד מים, כדוגמת – שיש סינתטי, או גרניט פורצלן. הבחירה בדגם ובסוג היא כבר שלכם – מה הכי "עושה" לכם את זה, מה הכי מדבר אליכם, כיצד תהיו הכי מקוריים, ולא דומים לשכנים שלכם? וכיוצא בזה.

החשיבות הרבה של נראות שיש בחדר הרחצה

השיש שבו תבחרו לאמבטיה צריך להתאים, מבחינת הסגנון הכללי, לסגנון השלט בבית שלכם. במידה והסגנון בבית שלכם הוא מודרני, כדאי לבחור בשיש ובאביזרים לחדר הרחצה מינימליסטיים. לא להרבות בעיטורים וביותר מדי צבעים. שימו לב להרכב הראשוני של החומרים שנמצאים בתוך שיש כזה או אחר. כאמור לעיל, מכיוון שחדר הרחצה מטבעו מהווה מקום שבו זורמים הרבה מים, יש להקפיד שהשיש שאותו תבחרו יהיה עמיד ביותר נגד רטיבות. מעבר לכך, בדיוק כמו כל רכישה משמעותית, תוודאו מבעוד מועד שעלות השיש עומדת במסגרת התקציב שלכם. כמובן שיהיו סטיות מסוימות, למעלה או למטה, אבל תשתדלו שלא לסטות יותר מדי, בפרט באם אתם מתכוונים לשפץ עוד אזורים בבית שלכם.