פינת אוכל בהרמוניה

פינת אוכל בהרמוניה

מה זו פינת אוכל? אילו חלקים בו יכולים להיות רלוונטיים עבור ההרמוניה, ההשתלבות שלה במרחב והפונקציה שהיא יכולה לשמש?

מה זו פינת אוכל?

פינת אוכל יכולה להיות מורכבת מכדי כמה וכמה חלקים. ראשית כל יש לנו את הכיסאות. הכיסאות יכולים להתאים כדי לשרת מספר מסוים של אנשים. ככל שיש יותר מקום סביב השולחן, כך אפשר להציב יותר כסאות. אם כי אין זה בהכרח אומר שצריך להציב את כל הכיסאות שאפשר, אלא רק את האיזון המתבקש לתחושת הרמוניה ודיוק, כמו גם שלמות של הפריט. שנית, יש לנו את השולחן עצמו. שולחן האוכל יכול להיות דיי משמעותי שכן הוא גם הפריט הכי גדול, הוא גם היחידה המרכזית בפינת אוכל סביבה הכיסאות מתאספים, הוא גם זה שיכול לאפשר חלל אחסון נוספים, אולי כמגירה ומה לא – והוא גם זה שיכול להשפיע על מידת וכמות הסועדים שיכולה לסעוד סביבה. ובאם הוא מאפשר או לא מאפשר הכנסת כסאות תחתיו (כיאה לפרזוליו או מיקום רגליו).

אילו חלקים יכולים להיות משמעותיים עבור פינת אוכל?

כאמור, יש לנו באמת רק שולחן וכסאות, כפריטים מרכזיים בפינת אוכל. השולחן יכול להיות בגוונים, צבעים, מידות, ממדים וצורות שונות, וכך גם הכיסאות. שולחן אוכל הוא זה שיושבת במרחב, לא רק באופן שמתאים למידותיו, כלומר באם יש חלל קטן אז סביר שיהיה בו שולחן קטן, אלא גם באופן שמאפשר זרימה אנרגטית. כדי להרהר קצת במושג של "זרימה אנרגטית" אפשר לשקול עקרונות מתורת הפאנג שוואי ואולי לקרוא ספר בנושא כדי לראות המלצות בנוגע לבחירת ריהוט ומיקומו במרחב. על כן היינו אומרים שמעבר לאלמנט הפרקטי, של החלל הפנוי שיכול לאכלס את פריטי פינת האוכל, אנחנו יכולים להתייחס גם לאלמנט האנרגטי, המעודן או העדין יותר – וזה של "איך זה מרגיש במרחב".

איך בוחרים פינת אוכל?

אם ניקח את כל מה שדיברנו עליו עד כה, בנושא פינת אוכל, ונראה איך זה נכנס לתמונה אחת, הרי שנוכל לשקול הכיצד פינת אוכל מרגישה במרחב, כמה חלל פנוי ישנו כדי לאכלסה ובאם היא משתלבת נאמנה בהרמוניה עם המרחב הקיים. שיקולים והרהורים קונטמפלטייבים (contemplation) אלו יכולים אולי להוביל להכוונה פנימית בנידון ולסייע בבחירת הפינה.