עיסוי יתרונות

עיסוי יתרונות

עיסוי שימש כטיפול רפואי ברפואה הסינית לפני כ – 5000 שנה, הרבה לפני שהתפתח תחום העיסויים בעולם.  לעיסוי יש יתרונות פיזיים ונפשיים רבים, כמו שחרור שרירים תפוסים, הפגת כאבי גב ומפרקים, הרגעת הגוף והנפש ותחושה בלתי פוסקת של רוגע והנאה מעיסוי טוב ומפנק.

מהם היתרונות בעיסוי?

כשם שלחץ ועייפות משפיעים עלינו ועל גופנו לרעה, גורמים להתכווצות שרירים ולתחושת חוסר אנרגיה, עיסוי אירוטי מצד שני משפיע על גופנו לטובה. הוא תורם לגוף בריא ומשוחרר, מספק רמות גבוהות של אנרגיה, ותורם להרגשת נינוחות ורוגע. הנה כמה מהיתרונות הבולטים של עיסוי מקצועי:

  1. זרימת דם. בתנועות קצובות מופעל לחץ על הרקמות. דבר המסייע בהגברה של זרימת דם טובה יותר, הרחבת כלי הדם וייעול בהעברת חמצן בדם לתאי הגוף.
  2. ניקוי רעלים. עם זרימת דם טובה יותר, משתפרת זרימת נוזלי הלימפה, הנושאים בתוכם רעלים מתאי הדם החוצה.
  3. שחרור שרירים תפוסים. פעמים רבות נתפסים שרירי הגוף, בעיקר לאחר פעילות ספורטיבית מאומצת. הדבר נגרם כתוצאה מהצטברות חומצות ברקמות במהלך המאמץ. העיסוי מסייע לנקז את החומצות הללו, ותורם רבות לשחרור הגוף ולהתאוששות מהירה.
  4. יתרונות נפשיים. מעבר לטיפול בגוף עצמו, ישנה השפעה גדולה גם על הנפש במהלך העיסוי. תחושת הנאה, רוגע ונינוחות מלווים את המטופל. בסופו של העיסוי הוא מתמלא באנרגיות חדשות וסיפוק רב.

סוגי עיסוי

קיימים שני סוגים עיקריים בתחומי עיסוי.

  1. עיסוי רפואי שמטרתו העיקרית היא לטפל בתחלואי הגוף.
  2. עיסוי כללי בעיקר לשם הנאה.

עיסוי רפואי זו למעשה טכניקה, שהמטפלים והמטפלות העוסקים בה מחזיקים בידע והבנה רחבים במבנה השרירים ובאנטומיה של גוף האדם. טכניקה זו מכילה בתוכה עבודה ממוקדת, אשר המטרות שלה הן איזון השרירים, הזרמת הדם ופינוי רעלים מהגוף החוצה. שיטה זו, אשר משלבת בתוכה כמה סגנונות טיפול מרכזיים כמו רקמות עמוק, מאפשרת לטפל במגוון רחב של מצבי כאב שנובעים מפריצות דיסק, כיווץ שרירים, כאבי ראש ועוד.

עיסוי רגיל, לעומת זאת, הינו עיסוי אשר שם דגש יותר על טיפול בנפש והתמקדות בהנאה שנובעת כתוצאה מעיסוי טוב ומפנק. גם כאן ישנה התמקדות בריפוי ושחרור שרירים תפוסים, אולם ההתמקדות בפן הרגשי גדולה יותר.