סלון בעיצוב פנים

סלון בעיצוב פנים

מעצבי פנים, משקיעים לא מעט בקריירה המקצועית שלהם – כדי ללמוד איך מעצבים חדר באופן המדויק ביותר שליבם מבקש. ניתן לדמות זאת לבמאי סרטים חרוץ, שמנסה לייצר את הסצנה המושלמת. ובכן, עיצוב פנים יכול להיות מאוד דומה לזה – כאשר כל אלמנט בעיצוב סלון יכול להיות מכוון וממוקד סצנה.

סלון יפה וגם אופה

סלון מעוצב, מרשים ביופיו וכמובן פונקציונלי – יכול להיות הן יפה והן נוח. לפעמים צריך להיות בו קצת כדי לראות אם הוא מספק את כל החבילה: יופי ואופי. ולפעמים, אפשר להבחין מראש אם יש משהו שאפשר לשפר כדי להשפיע על כך אף יותר. אם אפשר לזהות את הפרטים הקטנים שאפשר לשנות, כדי להוסיף הן יופי והן אופי (נוחות). בין אם זה לשנות את גודל השטיח (או בכלל להוסיף ניקוי שטיח) או להוסיף תאורה רכה וחמימה.

סלון עם מערכות ישיבה הולמות ונעימות

אחד הדברים שניתן להשגיח עליהם בעת עיצוב סלון, הוא למעשה בחירה של מערכות ישיבה. מעצבים רבים יכולים להגיד שספה היא חלק מהותי בעיצוב סלון. ואפשר להבין מה הכוונה. שכן, באנגלית הסלון נקרא "חדר המחייה", או "החדר המשותף". על כן, אפשר להגיד שמדובר במקום שבו אנשים חיים במשותף, יחדיו. על כן, אם יהיה להם מקום משותף לחיות בו, הרי זה משובח. על הספה לתמוך בעיצוב הבית. אם יש ספה ישנה שכבר לא עושה את תפקידה – האם באמת נכון להשאיר אותה, או דווקא לתת מקום לספה שתתמוך במחייה המשותפת בחלל הבית? זה לשיקול הדרים במקום.

אמנם, זה נחמד לנסות ולייצר וויב מעוצב, מדויק ושלם – ועם זאת, אנחנו לא מנסים לייצר סצנה מלאכותית, אלא מקום שבו אנשים באמת רוצים לחיות ולהתנהל בו. אם יש ספה שלא בדיוק מתאימה לעיצוב או לסטייל היופי המפורסם במגזינים ברגע נתון אך היא עדיין מתאימה לרווחת בני הבית – הרי זה משובח. הסלון איננו אולם תצוגה, אלא מקום מחיה משותף. על כן, המטרה היא לבחור רהיטים ושלל אלמנטים שיחמיאו לו ויאפשר לאנשים לנוח בנעימות שלמה. סלון טוב יכול לתמוך בזה.