טיפים לשמירה על מזרן

טיפים לשמירה על מזרן

איך לשמור על מזרן? מה לעשות כדי לתמוך אותו לבריאות איתנה? מה אפשר לעשות כדי לתחזק מזרן כך שיישמר נאמנה לאורך הזמנים?

מניעת בלאי וקרע במזרן

ישנם דברים שניתן לעשות כדי לתחזק ולשמור מזרן. הדברים הללו יכולים לעזור במניעת בלאי וקרע במזרן. כדי לשמור על מזרן כמו היה חדש, אפשר למנוע ממנו מלקבל שקעים קבועים. השקעים הללו יכולים להיווצר כתוצאה מהתרככות החומרים המרכיבים את המזרן (בין אם זה הקפיצים, או הסיבים, וכיוצא בזה), כמו גם ממתח שנוצר כתוצאה מאנשים ששוכבים על אותו נקודה כל לילה ובוקר, או מרהיטים שנמצאים על המזרן מסיבה כלשהי. ניתן להפוך את המזרן כדי לעזור לו להימנע מלחוות מתח חוזר ונשנה על אותן נקודות במבנה שלו ובכך לפזר את חלוקת המאמצים לכאורה לרבדים אחרים במזרן.

האם מזרן יכול להספיק ולשגשג במשך 20 שנה?

ובכן ישנם מזרנים שיכולים לשגשג ולחיות כעשרים שנה. אם כי יש שיגידו שאורח חייו של מזרן ממוצע וטוב הוא כשבע שנים עד כעשר שנים. ועם זאת מזרני לאטקס מן הסוג הטבעי יכולים להחזיק גם 15 שנה, וזה מעניין. כך שאם מטפלים היטב במזרן הוא יכול להחזיק כעשרים שנה. וזה אומר להפוך אותו מדי פעם, לנקות אותו, לשאוב, ושלל פעולות רלוונטיות כדי לטפח אותו עם השנים. ככל שהמזרן מגיע מאיכות גבוהה יותר, כמו ספוג זוכר על בסיס צמחי או ספוג לאטקס כך סביר שתהיה לו עמידות גבוהה יותר (או מסוגים אחרים שיכולים להבטיח איכות גבוהה). באם למזרן יש קפיצים אפשר לתחזק אותם כך שהתגובתיות שלהם לתגובה וללחץ ממשיכה להיות "טיפ-טופ".

איך ניתן לשמור על מזרן מלכתחילה?

בהחלט ניתן לשים מגן מזרן על המזרן, והדבר יכול לעזור לו להישמר מפני לכלוכים, וכיוצא בזה. וכבר לתמוך במידת מה בתחזוקתו. כמו גם, מתבקש לשים מזרן על הבסיס הנכון עבורו. בין אם זה קרש עץ מלא או קופסת קפיצים, וכיוצא בזה. וזאת כדי לתמוך את המבנה שלו. למעשה ייתכן שזה אחד הדברים המתבקשים כדי לשמור על צורתו ותחזוקתו על כן אפשר להיוועץ בגורמים מקצועיים לבירור הפלטפורמה הנכונה לתמיכה כבסיס המזרן.