וטרינר

וטרינר

האם כשאתם חולים, אתם הולכים לרופא הראשון שמצאתם בדפי זהב? סביר להניח שממש לא! אז למה לעשות זאת כאשר הכלב או החתול שלכם לא מרגישים טוב? וטרינר יש לבחור מהמקום הכי נקי. לבחון היטב את שירותיו, וכמובן את המלצותיו. הווטרינר אמור ללוות את חיית המחמד שלכם למן הבדיקה, החיסון הראשונים, ועד ליומה האחרון עלי אדמות. על מנת לסייע לכם בתהליך הבחירה, אספנו וליקטנו את כל הידע שלנו, ביחד עם בעלי מקצוע, ובמאמר זה מופיעות כל המסקנות שלנו.

חשיבות האסתטיקה והכימיה עם הווטרינר

כפי שציינו לעיל, הווטרינר אמור ללוות את חיית המחמד שלכם מרגע היוולדה ועד יום מותה. בשל כך יש חשיבות רבה להיווצרות של הכימיה בינכם לבין וטרינר. אותה תוכלו לזהות כבר ברגע הראשון להיכרותכם. שימו לב אם הוא אמפתי אליכם. שימו לב עד כמה הוא רגיש אליכם ולמצוקה שבה אתם נמצאים. תנסו להבדיל בין חביבות יתרה לבין חביבות אמתית. וכיוצא בזאת. לאחר שתעשו כל זאת, תעשו זאת מול החיית מחמד שלכם. כלומר – תבדקו את כל ההיבטים הללו, האם הם באמת מתקיימים מול החיית מחמד שלכם ביחס של הווטרינר כלפיה. כמו כן, בחנו היטב עד כמה המקום של הווטרינר אסתטי. במידה והוא לא נראה לכם שיא הניקיון, בלשון המעטה, תוותרו על שירותיו, ותפנו לווטרינר אחר. וזאת משום שהמרפאה של הווטרינר, כמו כל מתקן רפואי, אמורה להיות אסתטית ונקייה.

בחירת וטרינר לפי המלצות בלבד

בדיוק כפי שלא תלכו, לדוגמה, לרופא שיניים באופן אקראי, כך אל תביאו את חיית המחמד שלכם לביקור אצל וטרינר ככה פתאום. הרעיון הוא לאסוף המלצות. וכמה שיותר. בעידן האינטרנט זה ממש פשוט. חפשו המלצות וחוות דעת על ווטרינרים, התרשמו מהאתרים שלהם, ותחפשו גם ביקורות שליליות. מעבר לכך, כמעט כל אדם כיום מגדל כלב או חתול. תתשאלו את הסביבה הקרובה לכם, ותבקשו מהם המלצות על ווטרינרים שהם מרוצים מן השירות שלהם.

החיפוש אחר המיקום והעלות של וטרינר

כאשר יש מקרה חירום עם חיית המחמד שלכם, זה ממש לא לעניין לנסוע זמן רב עד שתגיעו אל הווטרינר. עדיף למצוא וטרינר בקרבת המקום שלכם. בנוסף לכך, השוק די פרוץ. כל וטרינר גובה מחיר אחר, לאותו השירות בדיוק. אתם כמובן לא חייבים לבחור בזול ביותר, אבל בטח שלא חייבים לבחור ביקר ביותר. דרך הביניים במקרה זה מקובלת מאוד.