דלתות פנים

דלתות פנים

כשרוצים למצוא דלתות פנים הולמות ומתאימות, יש להגדיר נכונה מה באמת רוצים לייצר וליצור. לדוגמה, אם מתכננים שיפוץ למבנה קיים או התחלה של מבנה חדש – יש למעשה שלושה סוגים של מדדים שחשוב להגדיר. בכתבה זו נכסה את המדדים כדי לייעל תהליכי מציאת דלת פנים מתאימה.

3 המדדים הנוגעים לבחירת דלתות פנים

ראשית כל, עם התחלת המסע המערב מציאת דלתות פנים הולמות ומתאימות למשימת הבנייה ו/או השיפוץ, יש להגדיר שלושה מדדים הולמים שיסייעו במציאתן. המדדים הינם אלו של פתח הדלת, צורת הפתיחה וכיוון הפתיחה. למעשה, המדד הראשון – זה המציין את פתחי הדלת, מדבר על הגובה והרחוב שלה. המדד השני, המציין את צורת הפתיחה מאפשר לנו להבחין בין דלת שנפתחת על ציר, דלת נגררת חיצונית ואפילו דלת שנגררת לתוך כיס פנימי בקיר, כמו גם דלת כפולה וכן הלאה סוגים. המדד השלישי, כיוון הפתיחה מציין באם היא נפתחת לשמאל או לימין. כל מדד ואלמנט בנידון יכול להשפיע על הדרך בה הדלת תשתלב, או שלא בסגנון הבנייה כמו גם בתקציב הפרויקט. באופן כללי, דלתות בממדים סטנדרטיים יעלו פחות מאשר דלתות בממדים לא סטנדרטיים ואפילו כאלה בהזמנה אישית. באם ידוע שהמפתחים הינם לא סטנדרטיים, סביר מאוד להניח שזה ישפיע על גודל הדלתות ותהיה לכך השפעה על המחיר שלהן ואולי גם על אלמנטים אחרים.

קצת על פתיחת דלתות פנים

אחד המדדים החשובים בבחירת דלתות פנים הינו כיוון הפתיחה. זאת כיוון, שכיוון הפתיחה יכול לקבל חלק מהותי בתכנון ועיצוב הפנים, או עיצוב חלל הפנים – במרחב ובחלל הבית. למעשה, מדובר באלמנט שיש להדגיש אותו ולהחליט מראש – שכן יותר קל להחליט על כיוון הפתיחה מלכתחילה, מאשר פשוט לשנות זאת אחר כך. מכיוון שאם רוצים לשנות יש לפרק, להזמין ולהתקין מחדש. על כן, אפשר מראש ולמפרע להיוועץ בתוכניות העיצוב הפנימיות ולוודא בהקדם איזו דלת אמורה להשתלב ומה הכיוון האופטימלי עבורה.

מעבר לזה, יש דלתות שלא רק שנפתחות לצד זה או אחר, אלו מתנהגות באופן אחר פר צורת הפתיחה שלהן. לדוגמה, דלת ציר "רגילה", היא דלת שנפתחת לכאן ולכאן על גבי ציר כמו ארונות הזזה . דלת נגררת, היא פשוט דלת הזזה שיש לה מסילה מתאימה שעליה היא "רוכבת" למצב פתוח או סגור. ויש למעשה דלתות נגררות, או דלתות הזזה אם נרצה לקרוא להן כך, שיכולות להיכנס לתוך כיס פנימי בחלל הקיר. מה שמאפשר לחסוך אפילו יותר מקום. כך שכל דלת יכולה להציג את היתרונות היחסיים שלה, והרבה יותר קל להבין איזה יתרון יכול להתאים במיוחד – כאשר מבינים מה רוצים לבנות ולייצר בחלל הקיים.